Baby album pro chlapečka

24.7.2017

Na tento projekt jsem se moc těšila. Právě dnes, respektive v době psaní tohoto článku, je ten den, kdy má kamarádka slaví Baby shower. O tématu Baby shower jste se dočetli už v mém článku o projektu vytvářený pro časopis Maminka do lednového čísla letošního roku. Můžete si ho přečíst zde. Kdo sleduje můj blog, ví, že mám ráda oslavy a myslím, že je to krásná příležitost pro to strávit čas se svými blízkými. Baby shower speciálně. Ano, možná můžeme namítnout, že je to americká záležitost. Je. A je pravda, že já jsem zastánce toho všeho našeho domácího. Ale také si myslím, že když je daný zvyk hezký, proč si z něj také nevzít to, co je fajn. Trávíme příjemný čas se svými milovanými a za to se nemůže přeci nikdo zlobit. Pro Kris jsem si na dnešní Baby shower připravila jako dárek první album pro jejího očekávaného chlapečka. A tady je.

 

Tentokrát jsem zvolila trochu jinou vazbu. Ano, pořád je to práce s kartonem potaženým papírem, který tvoří desky a základ alba, album se však otevírá řekněme jako skříň do splněného snu, kterým drobeček jistě je. Jednotlivé stránky se pak prokládají a rozevírají z prava doleva. Po otevření se tak rozevře celé album. Kde jsem se inspirovala? Na youtube najdete mnoho inspirace pro různé podoby alba a je pravda, že jsem jic shlédla mnoho a z každého si vzala něco, co se mi líbilo, či mě inspirovalo dále. Nebojte se tak do toho sami pustit.

Album má v základu šest listů, což znamená dvanáct stránek plus jedna, kterou tvoří zadní část alba a po úplném rozevření všech stránek vidíte právě ji. Každý stránka je jiná a na každé stránce je, až na jednu stránku, hned několik míst, kam přijdou fotky různých rozměrů. Nekterě kartičky lze zcela vyndat, jiné jsou odklápěcí. Cílem je, aby album nebylo nudné a bylo i plné překvapení. Tu správnou perlu z něj ale samozřejmě udělají až fotky, které budou rodiče přikládat. Kromě fotek a prostoru pro ně, jsou součástí alba i místa pro zápisky.

Myslím, že je kouzelné, když do alba zasahují i rodiče a to svým písmem, obrázkem či čímkoliv dalším. Album není přeplněné, má prostor i pro další kreativitu maminky, případně i tatínka. Mým záměrem bylo, aby album bylo něžné, ale i střídmé a hezky ladilo, což se, myslím, povedlo. Má nejoblíbenější stránka je ta následující. Myslím, že PL kartičky od Papero amo dodali albu další level něžnosti.

 

A zmíněná poslední strana. Na ní je kapsička, která kromě dalších kartiček, na které přijdou fotografie, obsahuje také kartičky pro napsání prvního slova a také štítky s popisky fotografií. Nechávám je volně právě proto, aby je mohli rodiče přilepit na správné místo až po té, co do alba umístí fotografie.

A to je celé album. Doufám, že se Vám líbí a třeba některé z Vás inspiruje pro vlastní tvorbu 🙂

 

Pro Kris jsem už vytvářela také dárkovou krabici na dárek a přání k jejím třicetinám, na ten se případně můžete také podívat. Přímo zde.

 

2 komentářů

  1. Neskutečná nádhera :), těch nápadů, zástrček a schovávaček, úžasné, kreativní, nádherné barvičky………….. prostě ááááchchchch

    Odpovědět

    1. Jééé, moc děkuju za tak krásnou reakci 🙂

      Odpovědět

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *