Vintage Valentýn

5.2.2017

Tušila jsem, že mi bude trvat než se dostanu k valentýnskému tvoření, nicméně dostatečně dopředu jsem si objednala k tomu přímo určený Kit – V rytmu srdcePaper Garden. Kit se skládá s papírů kolekce Love Takes Wings a já se do nich tak trochu zamilovala. Vzhledem k jejích barvě jsem se rozhodla vytvořit první přáníčko ve vintage duchu. Zda se mi to podařilo, posuďte sami.

Dala jsem si za cíl vystačit si opravdu jen s tím, co bylo v kitu, takže jeho obsah je tentokrát seznam věcí, které jsem použila. Až na korálky se mi to povedlo. Ze 3 papírů jsem zvolila jemný se vzorem připomínajícím mandalu. Ten jsem si ořízla na již klasický rozměr cca 13 x 13 cm. Jako doplňkové jsem zvolila 2 papíry, první více do růžova, druhý s jemným vzorem růžových květů na světlounce modrém podkladu. Oba dva jsem si ořízla na menší obdélníčky. Všechny 3 papíry jsem poničila ničičem papíru v duchu vintage tvoření.

Teď už jsem mohla skládat. Na největší papír jsem si ložila do levého dolního rohu bílou rozetku z kitu, přes ní položila dva zbylé kousky papíru také poničené ničičem. Rozetku jsem přilepila oboustrannou páskou, obdélníčky papíru už 3D páskou, aby vznikal hezký 3D efekt. Pak jsem si vzala část provázku, který byl také součástí kitu a za pomocí menší, tentokrát růžové rozetky a 3D pásky jsem ho přilepila k celému podkladu. V tuto chvíli jsem i celou část přilepila pomocí 3D pásky na základ přání. No a jde se finálně ladit.

Chipboard ve tvaru srdce s nápisem LOVE a kardiologickým rytmem srdce uvnitř mě doslova uchvátil. Přilepila jsem ho přes menší rozetku a provázek. Odstíny kvítků z kitu jsou kouzelné a já si nemůžu pomoct, růžová je zkrátka moje barva. Kombinace 3 druhů kvítků je kouzelná. A právě v tu chvíli, kdy jsem vymýšlela kompozici jako pro romantickou nevěstu, mě napadlo použít korálky. Vytáhla jsem tedy svou slušnou zásobu a použila průhledné drobné korálky v kombinaci s mléčnými flitry s AB efektem. Chce to se trochu snažit, ale když se podíváte na fotografii pozorně, uvidíte je. Nad chipboard jsem nakonec umístila kousek samolepící okrasné krajky.

Ptáte se co vnitřní strana přání? No jasně, prázdná nezůstala J Použila jsem stejný podkladový papír jako na vrchu přání, ale už jsem neničila okraje. K tomu ještě stejný růžové papír, který jsem použila také na vrchu přání, použila jsem ho jako obdélníček, kam se napíše věnování. Spodní část jsem ozdobila zbytkem samolepící krajky a roh jemně dozdobily pár flitry a několika korálky. A to už je opravdu finále.

Mám ze svého prvního letošního valentýnského přání opravdu radost. A i když spousta lidí Valentýna nemá rádo, myslím, že každé přáníčko, které může někomu vykouzlit úsměv na rtu, je krásné.

Krásného Valentýna!

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *