Velikonoční dekorace, kterou budete mít jen Vy!

26.3.2019

Těšíte se taky tak na jaro, které už jisto jistě klepe na dveře? Jsem jarní dítě, proto pro mě jaro vždy bylo obdobím, na které se těším celý rok. Spolu s ním i Velikonoce vnímám spíš jako oslavu jara. No a právě proto, že mám jaro tak ráda, nemohla jsem se dočkat jarních kolekcí od Paper Garden. Jednou z nich je naprosto dokonalá Awakening od Piatek13. A jak jsem z ní udělala Velikonoční kousek, který je první jarní dekorací u nás doma?

Na kolekci samozřejmě nechybí květy, ptáčci a je tam i ptačí budka. A právě tenhle dekor mi vdechl nápad dekorace domů, kterou se stala právě ptačí budka. V Paper Garden naleznete dokonalý základ ptačí budky, nemusíte se tak vůbec trápit vymýšlením návodu. Jednoduše si budku složíte. No a začíná obkreslování. Začala jsem s titulní stranou, na kterou jsem zvolila neutrální podklad a přes něj o 1 cm z každé strany menší jsem nalepila dekorovaný papír. Použila jsem ten se vzorem ptačí budky a naměřila si místo, na kterém ji chci mít. Na obou papírech jsem si vyřízla kruh jako vstup do ptačí budky nožíkem na papír. Nejprve jsem papíry vystřihovala i se zoubky pomocí kterých do sebe jednotlivé díly zapadají. Až později jsem zjistila, že to není třeba, že zapadnutím jednotlivých částí do sebe se hrany hezky překryjí, když zoubky nevystřihuji.

Jednotlivé stěny jsem si tedy olepila předem vybranými vzory. Použila jsem oboustrannou lepící pásku. A je čas zdobení. Titulní stranu jsem si dozdobila vystřihaným věnečkem a dalšími drobnostmi z papíru č. 7. Použila jsem také jednu z visaček, kterou jsem doplnila průchodkou a mašličkou z bílého provázku. No a když už tuhle budku nemůžu dát na balkon, použila jsem také dřevěného ptáčka, toho jsem posadila do otvoru budky. Do spodní části jsem nalepila chipboard velikonočního vajíčka a drobný kvítek.

Jakmile jsem měla všechny díly polepené, a vrchní díl dozdobený, pomocí lepidla jsem zafixovala jednotlivé spoje budky a nechala chvíli zaschnout.

A pak jsem si uvědomila, že s téhle krásné budky by šlo udělat mnohem více. Střecha se totiž může nechat odnímatelná a tím může budka být krabičkou na nějaké ty velikonoční dobroty nebo drobný dárek. Na vrchol střechy by se také dala umístit stužka, aby budka byla taštičkou nebo se dala případně i zavěsit. To by ale bylo nutné střechu zafixovat.

Já jsem šla cestou dekorace na naší komodu. Do čela jsem tak ještě nalepila visačku ve formě vlaječky s nápisem „happy Easter“ doplněnou o bílý provázek a na střechu jsem si připravila ještě kompozici květů. Použila jsem růžové lilie, třešňové květy, tulipány, bílé bobule a drobné kvítky.

A pár detailů?

No a ideální velikonoční dekorace je na světě a můžete se vsadit, že takovou nebude mít nikdo. Bude to Váš malý poklad, který jste si sama vytvořila. A vsaďte se, že bude budit pozornost ♥

 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *