Vánoce se blíží

14.12.2016

Stejně jako vánoční jarmark, o kterém ode mě teď slyšíte stále. Abych Vám trochu pootevřela vrátka do příprav, mám pro Vás malý set vánočních přání, který na jarmarku najdete v mé nabídce.

Na neděli pro Vás mám nachystaná zmíněná vánoční přání, dárkové cedulky, dárkové obálky na peníze či poukazy, dárkové tašky a další krásné věci, bez kterých se ty letošní Vánoce zkrátka neobejdou. V případě této mini kolekce jsem pracovala s akvarelovým papírem, Distress inkousty, také s barvami Ecoline a flitry.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přání jsou v čistém designu, jemném vánočním duchu a variací je nespočet. Měla jsem v plánu vytvořit dvě barevné variace. Připravila jsem si výřez hvězdy ze čtvrtky, kterou jsem se chystala použít jako šablonu pro vytvoření čistého vzoru hvězdy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejprve jsem použila pozaďové razítko se vzorem písma, tiskla jsem hnědým inkoustem Archival Ink. Následně Distress inkoust, který jsem nanášela tupováním. Cílem bylo dosažení pokrytí šikno nebo jen částečně, nikoliv po celé ploše. Když jsem následně použila červeně otupovanou šablonu na druhou variantu přání v modré barvě, červená barva se mi trochu roznesla kolem okrajů šablony. Tento efekt se mi moc líbí, baví mě objevovat nové možnosti tak nějak neplánovaně a tohle neplánované bylo. Dalším krokem bylo použití Ecoline barev. Na desku jsem nanesla trochu inkoustu a zředila ho vodou. Použila jsem tenký štětec a udělala několik cákanců ve směrů, v jakém jsem tupovala Distress inkoust. Několik cákanců jsem udělala i nezředěným inkoustem a vždy kombinovala dvě barvy. Červenou se žlutou a modrou se žlutou.

Na dozdobení jsem použila papírové výseky hvězdiček, flitry, chipboardy a samozřejmě vánoční razítka. Doplnila jsem mašličkami či jiným použitím přírodního provázku, ještě jednou udělala pár cákanců aby byl pokryt právě i provázek a další dozdobující prvky a je hotovo.

Co říkáte na výsledek?

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *