Svatební visačka jako přání i obálka na darování peněz

11.6.2017

Dnešní svatební gratulace, kterou Vám chci ukázat, má podobu visačky. Slouží nejen jako přání, ale také jako obálka na předání peněz, které je na dnešních svatbách poměrně aktuální. No a i přesto jsem našla prostor přání vyrobit tak, aby bylo kam napsat i osobní přání.

Použila jsem základ přání o rozměru 10,5 x 21 cm, který jsem ale rozřízla. Jednu část jsem použila jako základ spodní strany visačky, druhou část jsem zmenšila na rozměr cca 8,5 x 18 cm. Nejprve jsem pracovala se spodní částí. Rozhodla jsem se pro barevnou kombinci smetanových a zlatých tonů s krásnou elegantní červenou, možná až přímo rudou. Vybrala jsem si proto kolekci papírů, která je sice vánoční a mám ji tak doma už nějakou tu chvilku, ale přiznám se, že se mi tak moc líbí, že jsem si jí šetřila 🙂 Je to sada First Edition Gilden Winter z Paperilla.cz. Dokonce ji stále mají k dispozici, takže jsem si ji ještě dokoupila, najdete ji zde. Sada obsahuje takové vzory, které nejsou vůbec vánoční, takže je bez problému lze použít a ona barevná kombinace lehce protkaná zlatou barvou mě nadchla.

Jdeme na to. Jako vždy každou vrstvu papíru volím o pár milimetru menší než vrstvu pod ním. V tomto případě zaroveň pracujeme s oboustrannou lepící páskou a 3D pásky bude poskromnu vzhledem k celkovému 3D efektu celého přání, který je dostatečný. Přání se nám totiž musí vejít do obálky. Na základ jsem tedy použila nejprve jednobarevný smetanový papír a na něj jsem přilepila zase o pár milimetrů menší papír již z vybrané kolekce dekoračních papírů. Z kolekce jsem nakonec vybrala kombinaci 3 vzorů. Podkladové jsou jemnější, kapsičku tvoří papír více vzorovaný. Jak vyrábím kapsičku jsem už psala mnohokrát, jen krátce tedy zmíním, že podle toho jak chci velkou kapsičku, přidám na každé straně necelý 1cm. Pomocí rýhovací podložky vytvořím v těchto místech ohyb a přilepím úzkou oboustrannou páskou. Nezapomeňte, že ohyby by se neměly v místě překřížení překrývat, je tak třeba je v těchto místech šikmo sestřihnout. Já jsem si vymyslela kapsičku sešikmenou, to je již kosmetická úprava. Věděla jsem, že obě strany visačky chci spojit velkou stuhou, chtěla jsem jí zkopírovat i na tuto spodní stranu, to jsem udělala podsunutím právě do kapsičky. Je třeba ji nalepit ještě před tím, než přilepíte celou kapsičku na základ. Lepíme opět oboustrannou lepící páskou. Celou kapsičku jsem v této fázi přilepila do spodní části. Zvolenou výškou se tak dostáváme k tomu, že vložená bankovka či bankovky jsou umístěné cca ve středu a z kapsičky vyčnívají. Na sešikmenou stranu kapsičky jsem ještě použila také krásný svatební chipboard se dvěma ptáčky. Já ho jen pro svou potřebu lehce zkrátila z obou stran. Chipboard jsem pořídila u Paper Garden, najdete ho zde. Uříznutý cíp kapsičky jsem použila do horního rohu, zachovaný je směr vzoru papíru, takže výsledek působí kompaktně. Do této části jsem otiskla dvě razítka: „Blahopřejeme“ a razítko drobných kvítků. Kapsičku jsem dozdobila výřezy dvou srdcí, která mi symbolizují onen manželský pár. Srdce jsou vyřízla z posledního vybraného papíru, který ma na sobě právě řešený jemný zlatý vzor. Jako poslední jsem doplnila rudý třešňový květ. Visačku jsem v horní části prorazila a opatřila průchodkou v kovové barvě. Stejnou použijeme i na horní stranu visačky, ke které se právě dostáváme.

Co se týče vrstev papírů, má horní část visačky jen dvě. V čem je odlišnost je to, že horní strana je v horních rozích seříznutá právě do tvaru visačky. To stejně samozřejmě musím udělat i s dekoračním papírem, který přijde na bílý základ. Znovu o pár milimetrů menší papír s krásným zlatým vzorem, který dominuje, jsem opatřila bílým obdelníčkem s otiskem razítka: „Hodně štěstí novomanželům“. Jelikož zde nemáme více vrstev, mohla jsem obdélníček přilepit 3D čtverečky. Do levého spodního rohu jsem umístial kompozici rudých a bílých květů, opět z Paper Garden, a doplnila je těmi konci chipboardu, který jsem zkracovala, ke kompozici se příjemně hodily. V horní části je opět nezbytná průchodka. Že nevíte kam umístit ten osobní vzkaz? Chápu. Jdeme tedy do finále.

Z druhé strany právě dokončené horní části visačky jsem umístila opět kapsičku. Kapsička je tenkokrát klasického obdélníkového tvaru s tím, že se z něj vysouvá do strany malá kartička o rozměru cca 7 x 13 cm. Kapsička je samozřejmě o něco větší a je ze stejného vzoru papíru jaký najdeme na spodní straně visačky. Doplnila jsem ji ještě o jeden srdcový chipboard. Kartička je z druhé strany dekorována stejným papírem a ještě doplněná poslední částí, kterou je papír stejného dekoru jako vrchní část visačky, ze kterého byla vyříznuta obě srdce umístěná na kapsičce. Z druhé strany kartičky je již jen bílá čtvrtka, kam se napíše právě onen vzkaz. Kartička se nechá lehce vysunuta, aby neušla pozornosti. Zajistíme ji drobným zlatým kolíčkem. Je čas na poslední krok a tím je mašle. Na stuze jsem uprostřed udělala klasický uzlík a stuhu protáhla odspodu na vrch visačky a udělala jednoduchou mašli, kterou jsem pevně utáhla, aby se nerozvázala, ale při tom jsem samozřejmě myslela na vůli dostatečnou pro otáčení visačky.

A je hotovo. Já se těším na zpětnou vazbu ze svatby a doufám, že se bude líbit i novomanželům.

 

 

 

 

 

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *