Svatební sezóna je tu

28.5.2017

Těšíte se na ně? Někteří už možná nějakou tu pozvánku na letošní svatbu doma máte, jiným teprve dorazí. Já pro Vás mám inspiraci v podobě gratulace s dostatkem místa pro vzkaz od srdce i místem na finanční svatební dar.

Lehce jsem zarebelovala a základ přání 13,5 x 13,5 cm jsem nepoužila ve směru klasického otvírání, ale zvolila jsem otevírání směrem nahoru. Dobře, uznávám, rebélie to je malá, navíc jste ji už u mně viděli, ale mám v plánu se polepšit. Tento směr jsem zvolila také proto, že jsem věděla, že do přání musím vtěsnat více funkcí. A co jsme použila? Papír od oblíbené značky ScrapBerrys a druhý od Agateri z kolekce Magic Dreams, vyřezávací šablony ve tvaru srdce několika velikostí, papírové kvítky, stužku, svatební razítka s čekým textem, ničič papíru a šicí stroj. To tak zhruba. A jdeme na to.

Papír ScrapBerrys, který jsem si vybrala, je z jedné strany šedý s jemnými květy, z druhé strany má růžové proužky. Obě strany jsou krásné, obě romantické, obě spolu krásně ladí. Kombinace je tedy vyřešená a já si připravila dva čtverce papíru. Podkladový bude růžový, ten má rozměr necelých 13,5 x 13,5 cm. U druhého čverce použijeme šedou stranu a užízneme se ho na rozměr 13 x 13 cm. Oba čtverce pečlivě na okrajích poničíme ničičem papíru. V této fázi jsem vytáhla šicí stroj a oba papíry k sobě po odvodu přišila bílou nití. Teď máme v ruce základnu našeho projektu. Tu přilepíme pomocí 3D pásky umístěné v rozích na základ přání, ale pozor, ve spráném směru, který jsme tentokrát změnili.

Z druhého papíru z kolekce Magic Dreams jsem si vyřízla největší srdce, které mi šablona umožnila. Menší šablonu jsem použila na to, abych vytvořila rámeček ve tvaru srdce. To samé jsem udělala s menšími šablonami i u papíru ScrapBerrys, vzniklý druhý rámeček je růžový. Poslední srdce, to nejmenší, je plné a použijeme jeho šedou stranu. Srdce jsem si poskládala do koláže, kterou jsem zespodu zajistila páskou a ve dvou místech opět projela šicím strojem, tentokrát cik cak stehem. Hotovou koláž jsem přilepila k základu 3D páskou. Doplnila jsem dozdobení několika květy růží, jablečnými, třešňovými a dalšími květy v barvách bílé, světle růžové a malinově růžové. Pár lístků a stříbrná stužka uvázaná do mašle. Chce to více? Myslím, že ne. Chtěla jsem, aby přání bylo jemné, něžné a vyzařovalo lásku, což se myslím na této stránce povedlo. že chybí text? Nebojte. Podíváme se dovnitř.

I uvnitř samozřejmě držím směr, který jsem zvolila. Horní strana slouží pro nápsání vzkazu novomanželům. Jak vidíte, i vnitřní strana je zdobená stejným papírem. Proužek růžového papíru jsem přelepila oboustrannoou lepící páskou šedým obdélníkem a na něj nalepila bílou čtvrtku k umístění vlastnoručně psaného textu. DO rohu pak již jen malý rámeček s nápisem „Novomanželům“.

Poslední stránka je podlepená opět šedou stranou papíru. Aby nám vznikl dojem rámečku, šedý papír má orzměr cca 13 x 13 cm. Kapsičku jsem vytvořila tak, aby růžová strana byla na jejím vrchu. Přehyby mají 1 cm a jsou podlepené oboustrannou lepící páskou. Vybrala jsem si ještě jedno české razítko, které říká: „Jdi s tím kdo tě má rád!“ Dokonce jsem se dozvěděla, že tento citát mli na svatebním oznámení i mí rodiče. Razítko je kulaté, proto jsem si našla kulaou šablonu potřebné velikosti a razítko umístila do jejího středu. Razítko vypadá trochu jako pečeť.

A je hotovo. Nezbývá než napsat blahopřání a popřát novomanželům mnoho štěstí i ode mě.

 

 

 

 

 

 

4 komentářů

 1. Blanka Zajíčková 29.5.2017 v 9:49

  Dobry den, je to naaadhera, moc povedene;-) Mohu se zeptat, co je nicic papiru a sezenu to ve vytvarnych potrebach? Dekuji

  Odpovědět

  1. Dobrý den, moc děkuji za pochvalu, vážím si jí 🙂 Určitě, ničič papíru je velký pomocník a seženete ho právě ve výtvarných potřebách. Já jsem se setkala s dvěma tvary, osobně mi vyhovuje tento, na který Vám zasílám odkaz. Je čtvercový, dobře se tak chytí do ruky 🙂 http://www.davona.cz/nicic-papiru-5x5cm/d-107843/

   Odpovědět

 2. Tyjo, touhle je tak krásný přáníčko, že si ho snad liftnu 🙂
  Nádhera, Eri!

  Odpovědět

  1. Jééé, tak to mám radost 🙂 Určitě, jsem zvědavá na výsledek 😉

   Odpovědět

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *