Narozeniny dámy a milovníka letadel

5.5.2017

Tvořit přání pro naše drahé polovičky, pány, táty, dědy, kamarády apod., není tedy vůbec nic jednoduchého, to Vám povím. Klukům se nezavděčíte srdíčky, oblázky, kamínky a bůh ví čím ještě dalším. Ale kluci a letadla? Jooo, to by šlo 🙂 A já měla šťěstí a při tomhle požadavku na narozeninové přání šlo právě o milovníka letadel. Celkem mě udivuje, kolik těch letadýlkových kluků kolem je. Tak šup na něj.

Znáte to, vypadá to jednoduše, ale vymyslet tu jednoduchost, to kolikrát zabere těch 100 let. Měla jsem v paměti, že v jedné sadě malých papírů mám papír, v jehož duchu jsem přání chtěla udělat. Nebe. Na papíře sice žádné obláčky nevidíte, ale barvou a jemným vzorem mi papír nebe evokuje. Sada, o kterou jde, je od Papermania, Capsule Geometric Neon. Nějakou dobu už ji mám, ale miluju ji. Je v rozměru 6 x 6 palců a já jsem jí koupila v obchodě Davona. Dokonce ji stále mají, takže najdete zde.

Papír jsem si ořízla na rozměr 13 x 13 cm a na základ přáního ho přilepila pomoci oblíbených 3D čtverečků do každého rohu papíru. Jak už tušíte, opět jsme použili jako základ přání formátu 13,5 x 13,5 cm. Věděla jsem, že určitě chci použít chipboardy letadýlek letících vzhurů ke splněným přáním. Abych podpořila ideu nebe, bylo třeba dodat obláčky. Baví mě kombinovat razítka, která původní patři do zcela jiné oblasti, takže v tomto případě jsem sáhla do své krabice označenou „Baby“ a našla sadu dětských razítek, v kterých mám i mráček. V této sadě má mráček i obličejíček, ten ale samozřejmě teď nepoužiju. Mráčky jsem si natiskla na bílou čtvrtku, vystříhla je a naaranžovala s letadýlky na přání. Mráčky jsem přilepila opět pomocí 3D pásky, letadýlko pomocí lepidla Accents Glossy. Stále s myšlenkou na to, že přání musí být jednoduché, ale nápadité jsem si vymyslela nápis s přáním tak, že ho umístím na vlajku, která jakoby vlaje ve větru. Text „všechno nejlepší“ jsem natiskla na bílý proužek čtvrtky a ten jsem z jedné strany zastřihla do tvaru vlaječky. Celou vlaječku jsem trochu zaoblila pomocí tužky. K podkladu jsem přilepila na dvou místech tak, aby vlajka byla v 3D a vypadala tak, že jí tvaruje vanoucí vítr. Povedlo se? No, snad ano. Uvnitř je přání dozdobené jen proužky stejného papíru spolu s dalším letadýlkem a zbývá prostor připravený pro osobní vzkaz.

A teď budeme hýřit barvami. Taky je tak milujete? Musím říct, že čím jsem starší, tím víc jsem do nich blázen. Pamatuju si doby, kdy jsem v pubertě měla období jenom modré. Doslova. Džíny a k nim jen modrou. K tomu modré stěny v pokoji. Z modrého oblečení se stalo černé a tak dál. Prostě vždy fixace na jednu barvu. Naštěstí je takhle doba pryč a já se barev teď nemůžu nabažit. V duchu toho jsem tvořila i následující narozeninové přání pro mou kamarádku, která přání dostala od svého partnera.

Vybrala jsem si kolekci s krásným názvem TAKE ME AWAY. Jako by mi to šlo ze srdce. Takhle krásná kolekce je také rozměru 6 x 6 palců a vzešla od PINK paislee. Bohužel už Vám nepovím odkud je. Pak ale nastalo to dlouhé vybírání. A já si nemohla vybrat žádnou výherní kombinaci. A pak to přišlo. Vybavila jsem si nápad z pinterestu, kde jsem viděla skládání proužků různým směrem. Tak jsem se do toho pustila.

Nakombinovala jsem 6 různých vzorů a nařezala je na proužky široké 2 cm. Připravila jsem si základ přání o rozměru 13,5 x 13,5 cm a bílý čtverec o něco menší než je zvolený základ přání, a to v rozměru cca 13 x 13 cm. Na tento čtverec jsem začala proužky skládat a oboustrannou lepící páskou lepit. Moc mi chybí takové ty fotky z procesu, abyste viděli, jak vypadala čtvercová čtvrtka, když jsem ji „oproužkovala“ celou. Bylo to takové proužkové sluníčko. Budu muset zapracovat na dokumentaci procesu. Proužky jsem pomocí řezačky zarovnala s čtvercem, aby vypadal naprosto hladce a přesně. Dbejte na přesné skládání. Není to nic komplikovaného a na výsledku to oceníte. Kombinace několika vzorů odvede poměrně velký kus práce, dekorovala jsem tak už jen opatrně. Dávat v tomto případě textaci přání na titulní stranu přání mi v tomto případě nepřišlo jako ideální variata, rozhodla jsem ho proto vložit až dovnitř a vršek nazdobit pomocí několika dekorací. Vybrala jsem dva srdcové chipboardy s nípisy uvnitř. Srdce jsem složila do nápisu „love you“. Obě srdíčka jsem přilepila pomocí Accents Glossy. Do pravého rohu nad ně jsem přes sebe umístila dva květinové výseky. Ty jsem pro 3D efekt přilepila 3D páskou.

Na vnitřní stranu přání jsem opět použila proužky a také kombinaci razítek. Shluk razítek je kombinací hned 3 razítek. Pokud máte razítko, které byste rádi použili, ale ne celé, není nic jednoduššího, než tu část, kteoru nechcete, přelepit washi páskou. Samozřejmě ji sundejte před položením razítka na papír. Tak se Vám otiskne jen ta část, kterou chcete. A to je cesta ke kombinování. Hrajte si s barvami razítek. Já použila jemný růžový odstín na růžičku v rohu. Na láskyplný vzkaz od partnera jsem nechala snad dostatek prostoru a věřím, že se přání líbílo.

Tak teď už jen kráááásné narozeniny ❤️

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *