Narodilo se miminko

23.1.2017

Jak jsem psala v závěru posledního článku, o víkendu mě čekalo tvoření gratulace k narození miminka. Jelikož jsem v procesu stěhování a tvořím si konečně ten správný pracovní koutek, zvládla jsem připravit zatím první gratulaci ze dvou. A světě div se, šlo to i v posteli, když dočasně nemám stůl. No a tady je.

Malá princezna, Nela, se narodila 13.1.2017 a já jsem jí chtěla připravit zase trošku něco jiného. Ano, nevyhnu se růžové, a uznávám, že to ani nechci. Pokud by si to výslovně zadavatelka nepřála. Zvolila jsem základ přání o velikosti 13,5 x 13,5 cm, ale rozhodla jsem se ho rozříznout. Chtěla jsem, aby přání bylo stojací a zároveň něčím zajímavé, takže vnější i vnitřní část jsem nakonec svázala dvěma růžovými mašličkami a myslím, že to je kouzelné. Ale to předbíhám, takže zpět na začátek.

Co vše jsem použila? Dva vzory papírů, nádherné razítko spícího miminka, akvarelové pastelky, kruhovou vyřezávací šablonu, textové razítko s gratulací, šablonu s nápisem LOVE, voděodolný černý inkoust Archival Ink, Distress Ink v odstínu picked raspberry, nádherná barva. Dále ještě průchodky, již zmiňovanou růžovou stužku, dekorační sponku a samozřejmě 3D pásku a oboustrannou pásku – nezbytnost každé scrapařky. Tentokrát to byla hezky čistá práce, žádné špinavé ruce na konci práce. Na vrchní stranu jsem umístila krásný růžový puntíkovaný papír, který jsem ořízla na rozměr o něco menší než základ, aby nám opět vznikl bílý rámeček. Zde jsem použila klasickou oboustrannou pásku. Pak jsem za pomoci šablony a big shotu vyřízla do pravé horní části kruh, který nám odhalí vnitřní stranu přání. Pod kruh jsem nalepila 3D páskou předem vybarvené spící miminko. Teď můžu vrchní stranu na chvíli odložit.

Na vnitřní stranu přání jsem si připravila menší vlaječku z druhého vzorovaného papíru, který jsem si pro kombinaci vybrala. No, menší možná tolik ne, cílem bylo, aby na tuto vlaječku šlo umístit menší bílou vlaječku, na které bude razítko s gratulací. A jelikož jsem si vymyslela vlaječku, nechtěla jsem jí celou podlepit. A chtěla jsem jí také něčím i ozvláštnit. K tomu se mi dokonale hodila ozdobná zlatá sponka s jemnou mašličkou. Vlaječku jsem tedy podlepila jen v pravé části a ještě než jsem jí definitivně umístila na základ, přišla ta správná chvíle pro použití šablony s nápisem LOVE. Nápis jsem natupovala růžovým Distress Ink a vlaječkou nápis částečně překryla. Po překrytí horní částí přání je nápis částečně viditelný, víme o něm, ale ten sladký podklad lásky se odkryje až po otevření přání. V levé části pod nápis jsem umístila datum narození malé princezny a bylo hotovo.

Obě hotové části přání jsem v horní části opatřila růžovými průchodkami, které mi posloužily ke spojení obou částí růžovými mašličkami. Jakékoliv další přízdoby mi přišly zbytečné. Takže je hotovo.

Ještě dnes tuto gratulaci předávám a již brzy by se tak měla dostat k novopečeným rodičům. Malé Nele přeji vše nej do života a ať se ji ten život na světě líbí.

A příště další miminko. To se ale teprve na narození chystá.

Těším se na Vás zase příště.

2 komentářů

  1. Eriko,moc hezké,už se těším na další,šikula

    Odpovědět

    1. Moc děkuji, další je na cestě 🙂

      Odpovědět

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *