Levandulový provensal

14.2.2017

Právě dnes je Valentýn. Valentýnská přáníčka jsem Vám už nějaká ukázala, ale dnes Vám ukážu malinko jiné. I když je tvořené také jako valentýnské, myslím, že Valentýn není nutně jedinou příležitostí, na kterou lze toto přání využít.

Už odmala miluju vůni levandule. Mnozí ji přímo nesnáší se vzpomínkou na dětství v trochu dávnějších dobách, prý tenkrát levandule byla jediná dostupná vůně a z toho vznikla lehká averze. I tak doufám, že se ale mnoho milovníků téhle vůně najde.

S levandulovým vzorem jsem si tentokrát zatvořila v provensálském duchu, ke kterému tento vzor přímo svádí.

Co jsem použila tentokrát za materiál? Sáhla jsem po ověřením základu přání ve formátu 13,5 x 13,5 cm. Levandule samozřejmě znamená fialovou barvu, já si zvolila papír z kolekce Lavender Garden od Craft & You. Mám ji ve velikosti 15 x 15 cm a vzory jsou v ní opravdu krásné. Pro toto přání jsem vybrala dva z nich, vlastně tři. Třetí vzor jsem použila na výřezy malých ptáčků. K dozdobení jsem si vybrala odlitek ze sádry ve tvaru srdce, výřezy jarních kočiček, aby se k nám to jaro už těšilo. Lila makové kvítky, kvítky gypsophily, chipboard s nápisem „I will always love you“ a chipboard ve tvaru motýlků, kovové sponky malých růžiček, špendlík s hlavičkou ve tvaru perleťového srdce a několik bílých samolepek srdíček a kytiček. Nesmím zapomenout na ničič papíru. Ten mi zde nemůže chybět.

Připravila jsem si tedy základ a hlavní papír s dekorem fialového dřeva jsem ořízla na rozměr necelých 13 x 13 cm. Okraje jsem poškodila ničičem. Stejně jsem postupovala s druhým papírem se vzorem levandule, jen jsem z něj ořízla proužek široký cca 4 cm. A opět jsem ho celý poškodila ničičem papíru. Z jeho druhé strany jsem do všech rohů umístila 3D pásku a proužek nalepila na větší papír do jeho pravé části. Pak přišly na řadu hrátky s Big shotem a 4 výseky kočičkových větviček. Pro mě typický symbol jara. 2 výřezy jsem udělala z bílého papíru, 2 výřezy jsem udělala ze stejného papíru, jaký je základem přání, tedy ten s dekorem fialového dřeva. Z nich, sádrového srdíčka, květin a špendlíku jsem si vytvořila kompozici a když jsem s ní byla spokojená, přilepila jsem vše na své místo, do pravého dolního rohu. U kvítků máků jsem nechala jejich stonky. Prokroutila jsem je navzájem a použila jsem je jako pomyslnou větvičku pro několik ptáčků. Ty jsem pak posadila do celé kompozice. I u ptáčků jsem kombinovala výřezy z barevného papíru s bílým výřezem. Kovové růžičky jsou doladěním a myslím, že působí jemně i když je jedna z nich černá. Příjemně ladí s vnitřní částí květů máku.

Do pravého horního rohu jsem nalepila chipboard s nápisem „I will always love you“. Sice anglická, ale já tuhle větu miluju. Je pro mě nějakým zvláštním způsobem kouzelná. Nad kočičky poletující motýlek a myslím, že výsledek působí přirozeně a ladí. Bílé srdíčko a kvítky také příjemně přání doladily. Celou kompozici přání jsem nyní otočila a ve všech rozích opatřila 3D páskou a přilepila na základ přání. Kdo z vás také tvoří, ví, že se mu to stane nejednou. Máte kompozici umístěnou již na základu přání a chcete umístit právě např. nějakou kovovou ozdobu, kterou ale musíte papírem propíchnout. Pokud máte již základ nalepený, nepovede se Vám to a hledáte nouzová řešení. Já ale s růžičkami tentokrát počítala od začátku, takže se mi to nyní nestalo J

Jak je u mně zvykem, nemůžeme opomenout vnitřní stranu přání. Na tu jsem použila stejný pruh papíru se vzorem levandule, jako na vrchu přání. Tentokrát ale již ne poničený. Přilepila jsem ho oboustrannou lepící páskou, již bez 3D efektu, a částečně přes něj jsem do spodní části otiskla razítko s obrázkem i nápisem Levandule. I sem jsem použila jeden výřez ptáčka a přidala stejný chipboard motýlka.

Máte rádi provensal styl? Napiště mi svůj názor.

Krásného Valentýna.

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *