Layoutová vzpomínka pro brášku

28.12.2016

Můj mladší bráška je vánoční dáreček. Narodil se přesně týden před Štědrým dnem, takže v tom vánočním shonu máme vždy i jednu narozeninovou oslavu. Já jsem mu letos připravila jednu premiéru. S mým tvořením přichází nové věci, které se naučím a hned vždy vymýšlím možnosti, koho obdarovat. Kromě mnoha jiného jsem se letos zamilovala do ručně vyráběných layoutů, které ode mě mí blízcí dostali jako vánoční dárky zarámované do rámů jako obraz. Ten bráchův byl první, který šel před zraky ostatních. Týden před Vánocemi musely ty ostatní ještě zůstávat tajné, proto jsem Vám o nich nemohla ani napsat. Ale nebojte, teď přichází pomalu jejich chvíle.

S bráchou jsem vždy měla hodně blízký vztah, spojilo nás spousta věcí. A tenhle vztah zůstane vždy mým obrovským pokladem a vztahem, který nemůže nic nahradit. To vše jsem se snažila do Layoutu přenést a snad se i podařilo.

Na layoutu je samozřejmě naše společná fotka a on přesně ví, co pro mě znamená. Přiznávám, že jsem sama měla slzy v očích, když ho rozbaloval a poprvé ho uviděl, myslím ale že to, co jsem chtěla, se podařilo a dárek se líbil. Já už jen čekám na fotku toho, kam si ho pověsí.

A jak jsem vlastně postupovala? Jako základ jsem použila scrapový papír velikosti 30 x 30 cm. Chtěla jsem, aby layout byl čistý a jednoduchý, proto jsem vybrala papír s lehkým vzorem běleného dřeva. Na papír jsem za pomoci šablon a bílého gessa nanesla vzor hvězd, srdíček, kombinace pruhů a šípů tak, aby mi vytvořila jakousi vedoucí lajnu pro finální podobu. Vytvořit layout lze spousty způsoby, já tentokrát zvolila řekněme suchou cestu, nepracuji zde s akvarelovým papírem. Aby mi však to, co jsem za pomocí gessa vytvořila z layoutu vystouplo a nechyběl nějaká barva, použila jsem Distress Ink, odstín tumbled glass, který jsem přes celý vzor tupovala. Je o něco výraznější než je vidět na fotografiích, vypadá kouzelně. Na něj pak jen lehce stříknout několik kapek modré barvy Ecoline, která vše trochu pozdvihne a to zcela stačí. Lajnu, kterou jsem se snažila držet, jsem následně podpořila několika tenkými černými proužky čtvrtky v různých výškách umístěných vedle sebe. Vybranou fotku jsem nejprve ořízla na potřebnou velikost, myslím, že tomuto formátu lichotí spíše menší fotky, umístila jsem ji na jen o pár milimetrů větší bílou čtvrtku a ještě o pár milimetrů větší černou čtvrtku. Jednak vznikne dojem rámečku, fotka více vynikne a zároveň získá trochu 3D efekt. Layout jde ale nakonec pod rám, proto jsem použila klasickou pásku a 3D lepící pásku jsem zvolila jen na finální umístění fotky na layout, aby přeci jen trochu plasticity bylo znát. Ještě než jsem fotku nalepila, vytvořila jsem si kompozici bílých, černých a přírodních výřezů, které jsem zasunula pod fotografii i do jejího okolí. Několik vhodných razítek natisknutých černým inkoustem a bylo hotovo, více netřeba. Layout jsem umístila do černého rámu, který jsem pořídila v Ikei a ladí s kompozicí.

Mám Tě ráda, bráško ♥

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *