Květinové kulaté narozeniny

14.5.2017

Miluju narozeniny. Myslím, že oslavovat se zkrátka má a vždy to je možnost pro skvělé zážitky. Můj aktuálně dokončený projekt je také narozeninový a o něco rozšířený oproti klasickému přání. Přání je ke kulatým narozeninám a jeho součástí je i kapsička na umístění peněz.

Jak to vypadá než začnu přání vytvářet? Ne vždy mám nějakou indícii o člověku, pro kterého přání či projekt bude, pak nápady vychází z mých dedukcí. 45. narozeniny pro mě značí dámu a k dámě patří květiny, hledala jsem tak květinový papír. Zvolila jsem kolekci Petal Lane ond BOBUNNY. Jednotlivé papíry jsem koupila v Davoně a ten konkrétní naleznete zde.

Jako základ přání jsem zvolila oblíbený čtvercový základ o rozměru 13,5 a 13,5 cm. Pár týdnů tu mám také novou šablonu od Sizzix ve tvarů plástve, kterou chci vyzkoušet. Její číselné označení je Sizzix 658317, kdybyste ji hledali, no a teď pro ní nastal ten správný čas. Použila jsem obě strany papíru. Jedna strana je plná pouze žlutých kvítků, druhá strana je barevnější a plná přesně těch květů, které jsem pro svůj  účel hledala. Na přání jsem si připravila čtvercový podklad o rozměru cca 13 x 13 cm žlutými kvítky směrem nahoru. Zatím ale ještě nelepím. Pomocí zmíněné šablony jsem si vyřezala 9 šestiúhelníků, 10. jsem si vyřezala ze sytě růžové čtvrtky. Šestiúhelníky jsem poskládala na čtvercový papír, který jsme si chvíli před tím připravila, a každý z nich opatřila oboustrannou 3D páskou. Šestiúhelníky měly přesah přes podklad, takže je třeba je za pomocí řezačky oříznout. Teď už můžeme vše přilepit na základ přání, opět 3D páskou. Sytě růžový šestiúhelník jsem umístila do pravé části, ještě přijde chvíle, kdy ho využijeme.

Na bílou čtvrtku jsem si natiskla krásné české razítko „všechno nejlepší k narozninám“ od papero amo. Najdete ho zde. I tentokrát jsem využila 3D pásky a otisk nalepila do levého spodního rohu. Ze sady kartonových samolepících číslic jsem vybrala potřebnou čtyřku a pětku a nalepila je přes růžový šestiúhelník. Celý koncept jsem doplnila několika žlutými enamelkami a je hotovo.

A co vnitřní část přání? Ta je samozřejmě ve stejném duchu. Na levou část jsem se rozhodla umístit požadovanou kapsičku na peníze, pravá část bude sloužit pro text přání. Na levou stranu a částečně i pravou stranu jsem použila barevnou část papíru, uříznuté části na sebe navazují. Na pravě straně jsem proužek podložila i opačnou stranou papíru, tedy žlutými kvítky. Kapsička je samozřejmě opačnou stranou v kontrastu k podkladu, takže se žlutými kvítky. Použila jsem také dva další sytě růžové šestiúhelníky a nalepila na levou stranu tak, že jeden z nich je částečně zasunutý v kapse. Na jeden z nich jsem umístila ještě jeden nápis z použité sady razítek, „pro tebe“, a doplnila srdce.

Na pravé straně zbývá doplnit bílou čtvrtku pro text přání. Uřízla jsem jí na rozměr 10,5 x 10,5 cm a přilepila oboustrannou lepící páskou. Ještě jeden systě růžový šestiúhelník , pár světle růžových enamelek a je hotovo. Co říkáte? Já jsem s výsledkem spokojená.

 

 

 

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *