Králíčci a ocásky

16.4.2017

A je tu další várka velikonoční nálože 🙂 Tentokrát je to o králíčcích, kuřátkách a samozřejmě o veselých barvách. Přáníčka možná na první pohled vypadají jednoduše, a určitě jsou, nebojte se toho, nicméně big shot jel na plné obrátky. Letos jsem si koupila krásné velikonoční vyřezávací šablony. Sada obsahuje i opravdu úplně drobné šablonky, na které mi trošku chyběly nervy, ale králíčci a kuřátka mě opravdu bavila. Letošní jaro se mi kromě kitu z Paper Garden nesl také v duchu kolekce SPRING od Alishi Whitcomb ve formátu 6×6 (24 listů). Je nadherná a baví mě! Ale přiznám se, že už si nevzpomenu, kde jsem ji koupila, příště se polepším. Každopádně je to jedna z mála kolekcí, kde se mi líbí doslova každý papír. A padla skoro celá, zbylo mi jen 5 listů.

Všechna přání jsou na oblíbeném formátu základu o rozměru 13,5 x 13,5 cm. Podkladový papír i samotné výřezy králíčků jsou přilepeny 3D páskou, stejně jako velikonoční nápisy, přičemž podkladové papíry jsou řízlé na rozměr 13 x 13 cm. Na prdelky jsem jim přilepila plstěné kuličky, aby ocásek králíčky oživil a taky tak z přání více vystoupily. S králíčky jsem připravila dvě varianty. První z nich je varianta se třemi králíčky vedle sebe. Jednak jsem chtěla přání v jednoduchém designu a také jsem chtěla, aby tato přání byla určitým protikladem prvn várce přání, která byla v jiném duchu. Jak vidíte, není třeba je nijak více popisovat, výřezy samy o sobě udělají práci za nás. Pod seřazené králíčky jsem vždy umístila nápis veselé velikonoce z razítka, které jsem natisla na bílou čtvrtku. Kraje jsem nastřihla jako vlaječky a celý otisk nalepila opět 3D páskou. Vnitřní část přání je doplněna ve stejném duchu proužky papírů ladících s vrchem přání.

 

Druhá varianta přání má na sobě jen jednoho králíčka. Zde jsem pracovala vždy se třemi kulatými výřezy různých velikostí. Začala jsem opět podkladovým papírem, který jsem na základ přání nalepila za pomoci 3D pásky. Do spodní části jsem pak přilepila opět 3D čtverečky bílou čtvrtku ve tvaru obdélníku, na které jsem již klasickou oboustrannou páskou nalepila zmíněné kulaté výřezy. Nápis veselé Velikonoce jsem opět použila jako vlaječku, ale tentokrá jsem tiskla na barevné papíry. Připravené proužky jsem pak nalepila opět 3D páskou. A zbývá králíček. Toho jsem v tomto případě umístila do pravé části tak, aby nepřekrývál velikonoční přání. U některých jsem napis vynechala a doplnila ho dovnitř přání, u jiných jsem vynechala bambulku na zadečku. Uvnitř prání je opět kombinace vzorových proužků a razítek s velikonoční básničkou či přáním veselých Velikonoc.

Podobně jako jsem vytvářela přání se třemi králíčky, připravila jsem podobná přání s kuřátky. Podkladový papír i samotné výřezy kuřátek jsou zase přilepeny 3D páskou, podkladový papír je řízlý na rozměr 13 x 13 cm. Pod seřazená kuřátka jsem však tenotkrát umístila část žluté rozetky, přes kterou jsem nalepila bílou čtvrtku s velikonoční říkankou a doplnila pár barevně ladících kvítků. Vnitřní část přání je znovu doplněna ve stejném duchu proužky papírů ladících s vrchem přání.

Vedle přání s typickými velikonočními symboly jsem připravila také jedno, které není tak úplně prvoplánově velikonoční. Použila jsem razítko s nápisem „Kousek jara pro tebe“. Podklad přání je samozřejmě ze stejné kolekce. Jako výřez jsem si tentokrát vybrala vrstvenou květinu a mnoho motýlků různých velikostí. Na podkladový papír přilepený na základ přání 3D čtverečky jsem nalepila kouzek zelené čvrtky. I ona je ve 3D efektu díky 3D samolepícím čtverečkům. Přes něj jsem umístila bílou čtvrtku s již zmíněným razítkem a na přání naskládala několik motýlků. Jejich křídla jsem dozdobila ještě třpytkami ve štětci. Ty najdete např. zde. Použít můžeme ještě pár třpytivých kamínků. Aby nám ale neuteklo, že máme ty Velikonoce, razítko s přáním veselých Velikonoc najdeme uvnitř.

A jaká velikonoční přání máte rádi vy? Ta hravá nebo spíše klasičtější?

 

 

 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *