Kde vše s láskou vzniká aka Woman Cave

25.2.2017

Tak už i já jsem se dočkala. Své scrapové tvoření jsem začínala na úzkém toaletním stolku a nastala chvíle, kdy Vám i já můžu představit svůj nový pracovní koutek, do kterého jsem se zamilovala. Vítám Vás tedy a doufám, že se Vám u mně bude líbit.

Čím jsem starší, tím víc jsem si oblíbila barvy, zejména mou milovanou růžovou a zlatou. Takže i v mém pracovním koutku tento podpis najdete. Než jsem se vrhla do celého plánování, pečlivě jsem sledovala ostatní zkušenější scrapařky a zkoušela i jejich vychytávky na ukládání různého materiálu. Některé se mi osvědčily, jiné už tolik ne. Ale je jasné, že to je o každé z nás, každé vyhovuje něco trochu jiného. Takže jak to mám já?

To, od čeho bych se odrazila a zmínila jako první, je výběr stolu. Už na škole jsem bojovala s velikostí pracovního místa, zároveň jsem neměla ráda zásuvky. Přišlo mi, že je to místo na bordel. Takže při výběru stolu na vysoké škole jsem sáhla rovnou po stole jídelním. To stejné jsem udělala i nyní. Mám kolem sebe vše, co potřebuji, když je třeba mám na straně i počítač a stále dostatek místa na tvoření. Jak vidíte, stůl mám v rohu místnosti a na pravou část stolu jsem si umístila skříňku s policemi. Obojí Jysk. Oba kusy nábytku jsou hodně bytelné, takže jsem se nemusela bát skříňku na stůl položit. Zbytek už se ponese v duchu IKEA. Hned vedle jsem si umístila další policovou skříň, dobře známý policový díl KALLAX. Na skladování materiálu se mi nejvíce osvědčily průhledné krabice SAMLA o rozměru 39x28x14 cm a 28x19x14 cm plus nějaké další doplňkové, ke kterým se postupně dostaneme. A tohle je výsledek.

Kde začít? Začnu na stole. Na stole mám umístěnou tiskárnu, kelínky s gelovými popisovačemi, stětci, pastelkami, můžkami apod. Oblíbené nýtovací kleště We R memory keepers, třípatrový box s pravidelně používanými nezbytnostmi, stojánky na washi pásky a samozřejmě lampičku. Na washi pásky jsem chtěla něco, co jsem si nazvala tyčkový stojánek, ale bohužel doma nemám žádného kutila, který by mi něco takového vyrobil. Nakonec jsem byla úspěšná v oddělení kuchyní v ikei. Je to stojan na talíře NYPLOCKAD. Jen jsem ho nespojila a použila tak jen ty části, kde jsou potřebné dřevěné tyčky. Ještě na mém stole můžete vidět We R memory keepers Card Punch. Přiznám se, že ho více používám jako takovou tu odkládací mističku na odstřižky apod., co putují do koše. Mám ho z druhé ruky, takže mu chybí horní bezpečnostní kryt, ale občas ho samozřejmě využiji i na jeho funkci.

Chtěla jsem mít pěknou i část zdi nad stolem. Věděla jsem, že bude trochu problém s vrtáním, které bude třeba si doma trochu vyprosit, ale nakonec to prošlo. Obrázek s nápisem „THIS IS MY Happy PLACE“ jsem měla doma už tak dobré 3 měsíce, věděla jsem, že půjde přesně nad stůl až nadejde jeho chvíle. A přišla. Nad něj jsem si umístila srdcovou záležitost, můj první článek v časopise Maminka, který vyšel v letošním lednovém čísle. K článku jsem umístila i projekt tvořený k tomuto článku. Abych si však nepřisvojovala veškeré zásluhy, celou dvoustranu má na svědomí Veronika Ageiwa, ta mě do časopisu přizvala a připravila několik otázek, které jsou součástí dvojstrany.

Na stěně jsem také chtěla mít křídovou tabuli. Asi mi chybí dětství 🙂 Ta, kterou mám já, je z Tchiba. Byla v balení po dvou kusech a druhý neyvužitý kus jsem dostala od své kamarádky Radky. A tady začíná má láska ke zlaté barvě. Chtěla jsem tabuli dát do zlatého rámu ve starším designu. Ten jsem našla v IKEI, rám VIRSERUM, rozměr 30 x 40 cm. Bylo třeba ho zbavit skla. O to se už při vykládání rámu z auta postaral neúmyslně můj taťka. Přála bych Vám vidět ten jeho výraz 🙂 Musela jsem se smát. Takže sklo bylo vyřešeno, tabuli jsem trochu zmenšila a přilepila k rámu námi oblíbenou oboustrannou lepící páskou. Cela tabule je také samolepící a na zdi zatím dobře drží.

V pravé části mám dřevěnou bedýnku, také z IKEI, KNAGGLIG o rozměru 23x31x15 cm. Tu jsem chtěla využít jako poličku. Vrtání mi sice prošlo, ale s tou rovností se to tak úplně nepodařilo. To táta vyřešil tak, že vzal jednu ze špulek, co zrovna byly na stole a položil ji navrch. Takže umístění špulek na bedýnku je vlastně jeho nápad a mně vlastně vyhovuje i se mi líbí. Nerovnost přiznávám.

V bedýnce mám dvě sklenice plné kytiček. Sklenice pokračují na skříňce hned vedle a mám je rozdělené dle barev v různých typech sklenic. Tři z nich jsou zavařovací a májí zlatá víčka a na nich jakési květinové koule jako držadlo. Víčka jsem nastříkala zlatým sprejem a ty květinové koule jsou víčka z parfému, který používám. Vždy je mi líto je vyhodit a tentokrát jsem 3 mohla využít. Různé typy sklenic jsem kombinovala schválně, mám ráda tento styl. No a v mém případě je samozřejmě nejvíce kytiček růžových.

Jelikož koutek mi slouží i k jiným činnostem než je scrap, ve skříňce pod kytičkami mám i další věci, které do světa scrapu tak úplně nepatří. Jde o květinové šanony, ty tak teď ve svém povídání vynechám. V pravé horní poličce mám kartony, čtvrtky a jiné základní typy papírů. Vedle papírů prosvítá zase ta zlatá barva. Ano, je to stejný sprej jako na víčkách sklenic. Nastříkala jsem víko papírové krabice i celou kulatou plechovou krabičku. Na papírové krabičce jsem ještě čerstvou barvu trochu otupovala papírovým kapesníkem, aby struktura byla trochu porušená. V obou krabičkách mám flitry a podobné ozdoby. V levé spodní poličce najdete krabičku KUGGIS, rozměr 18x26x8 cm, do té odkládám menší odřezky papíru pro další použití. Dále mám v poličce dvě sklenice plné knoflíků a krabičku od sušenek, ve které mám malá cling razítka.

V pravé dolní poličce, mám další ikea krabičku KUGISS. Jak už bylo řečeno hodněkrát, dokonale se do ní vejdou papíry velikosti 6×6 (15 x 15 cm). Vedle nich mám kovový pořadač se speciálními papíry jako jsou akvarelové, strukturované, třpytivé apod. Jelikož je pořadač kovový, drží na něm úložné boxíky GRUNDTAL. V těch mám průchodky, kovové ozdoby a malé průhledné „perly pro kreativní tvorbu“ z kiku. Vedle mám šanon s tištěnými papíry a jemnými papíry. Aby se mi hodil barevně, nastříkala jsem i ten zlatou barvou a myslím, že to vůbec nevypadá zle.

Zlaté barvě neušel ani další menší šanon, ve kterém mám umístěné šablony a je umístěný v mezeře mezi oběma skříňkami. Ten byl původně černý a když jsem ho viděla nastříkaný, nešlo ho trochu nedozdobit. Jak? To vidíte na fotografii níže. V mezeře mám dalé také podložku na tvoření a rýhovací podložku, která se pro mě stala dost nepostradatelnou.

A tady kolekce toho, co vše neušlo zlatému spreji 🙂

A zbývá skříň. Ve skříni jsou tedy převážně již zmíněné krabice SAMLA, ve kterých mám většinu materiálu. Hned v první polici nahoře je ale ještě něco jiného, přihrádky KVISSLE 32x25x32. Ty jsem použila na roztřídění třícítkových papírů a jak vidíte i jeho hrany jsem nastříkala zlatou barvou a popsala popisovačem. Nejvíce mi vyhovuje rozdělení na Baby, Vánoce, přihrádka Samolepky a výseky obsahuje samolepky a výseky třícítkových formátů. Spodní polička pak obsahuje ostatní papíry a napravo jsou foto papíry.

V dalších poličkách mám uložené v krabicích vyřezávací šablony, které se mi osvědčilo skladovat v obalech od CD. Razítkovací barvy a embosovací prášky mám v samostatné krabici s horkovzdušnou pistolí, nejběžnější inkousty mám na stole přímo v již zmíněné krabičce z Tchiba. Dále jsou v karbicích roztříděné chipboardy, silikonová razítka, cling razítka většího formátu mám oddělena v jiné krabici. Od silikonových razítek mám oddělena také menší česká razítka, které jsou v samostatné plastové obálce. Nechybí krabice s raznicemi, se samolepkami všeho druhu, drobnými dekoracemi, embosovacími šablonami apod. Zároveň mám samostatné krabice na téma dětí, Vánoc a svatby. Osvědčilo se mi nejvíce mít vše k dané problematice na jednom místě.

Ve spodní tyrkysové krabici jsem pak ostatní druhy papírů, jednobarevné jsou umístěny ve vedlejší poličce. Na skříňce jsou umístěny poslední krabice. V těch dekoračních mám v jedné krabici stuhy, druhá krabice je svatební tématika a třetí krabice obsahuje akvarelové pastelky a antistresové omalovánky 🙂 Poslední tyrkysová krabice obsahuje drobné zdobení, dřevěná razítka, kovové ozdoby apod. Pod stolem mám schovaný šící stroj v přenosné tašce, na ní mám položenou pákovou řezačku tonic studio, která se mi osvědčila nejvíce. Bigshot vidíte v horní polici.

Tak to by mělo být asi vše. Článek není krátký, schválně, kdo ho dočte do konce 🙂 Nicméně pokud jsem někomu trochu pomohla s nápadem na organizaci toho jeho koutku, budu jen ráda.

Doufám, že se Vám v mém koutku líbilo a teď už jdu zase tvořit.

6 komentářů

 1. Vy jste neskutečná Eriko šikulka

  Odpovědět

  1. 🙂 Vaší pochvaly si vážím, moc děkuji.

   Odpovědět

 2. Mooooc hezke. No obdivuji kolik toho vsichni kdo ukazujete svuj pokojicek mate. Ja uz tvorim dlouho a tolik toho nemam :). A jsem ve fazi, ze uz jen vybiram a prebiram co opravdu budu pouzivat.
  Moc hezky clanek a nejake vychytavky se mi libily tak, ze premyslim o pouziti v me pracovne.
  Krasne tvoreni preji!

  Odpovědět

  1. Lucko, vau 🙂 Mám radost, že některá má řešení zaujmou i další 🙂 Je pravda, že najít si tu svou verzi je docela oříšek. Uznávám, že když jsem koutek stěhovala, konečně jsem tak nějak dohromadě viděla, kolik toho mám a málo toho není. Organizace mi ale pomáhá vědět co mám a tak to taky používat 😉

   Odpovědět

 3. Moc hezké a hlavně hodně inspirace.Teprve začínám a musím také vymyslet svůj koutek.Děkuji

  Odpovědět

  1. Děkuji Vám, určitě budu ráda, když se s ním pak také podělíte 😉

   Odpovědět

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *