Kam na kávu a na zmrzlinu…. v Bratislavě

23.8.2018

Dovolenkuju a potřebovala jsem to už opravdu moc. Udělali jsme si z Piešťan výlet i do Bratislavy a jakmile jsme tam byli, Facebook mi hlásil: „Podívejte se kolik z Vašich přátel bylo v Bratislavě.“ Ok, tak kam v Bratislavě na super kávičku a ještě lepší zmrzlinu?

Osobně, nejsem úplně milovník kávy, respektive jak se to vezme… Miluju vůni kávy, ale nějak jsem nepodlehla tomu jí pít. Takže když jsem v takové kavárničce, která se mi líbí, volím limonádu a nějakou tu alternativu v podobě cappuccina, moccacina apod. Nicméně jsem s sebou měla další dva hodnotitele, kteří mi odsouhlasili, že tahle kavárnička fakt za zmínku stojí.

Enjoy coffee najdete jen kousíček od Michelské brány v Michalské ulici č. 3. A jestli nepijete kávu, jako já, ani tak tuhle kavárničku neobcházejte. Mají krásnou nabídku limonád, snídaní a různých dalších dobrot, takže si tu určitě najdete to své. Mám ráda, kdy mají podniky v nabídce limonády kombinací, které neslyšíte všude. Tady byly moje chutě uspokojeny krásně. Kombinace kiwi a cintronová tráva nebo citron a uhlí. Ta mě bavila.

Až podesíte venku a rozhodnete se nakouknout dovnitř, nejen že si tam můžete vybrat nějaký parádní kousek domu, ale i interiér je za mě parádní. Mít to blíž Praze, bylo by to přesně místo, kam bych si ráda sedla s počítačem a pracovala.

Jakmile se zvednete a vydáte se dál směrem k řece, najdete výbornou zmrzlinárnu. Osobně mám v Praze jedno místo, které miluju kvůli té nej zmrzlině, ale musím říct, že bohužel… Tady byla fakt lepší… A zase ty neotřelé kombinace. Doražte do zmrzlinárny Koun, najdete jí v Paulínyho 166/1 a určitě si pochutnáte. Malina se sezamovými semínky a burizony? No, musím říct, že opravdu výborná a vegan. Bílá čokoláda s cereáliemi taky výborná, ale já jsem přecijen větší milovník těch ovocných.

No nevypadají super? A s touhle fotkou jsem si barevně vážně nehrála 🙂 I ty kournoutky byly takové karamelovější.

Mám ráda když ladí chutě, které si z místa odnáším s těmi, co mi říká a jak na mě působí interiér místa. Sice v tomhle teplu vyrazíte se zmrzlinou rovnou ven, ale až nebude takové horko, v interiéru najdete spoustu krásných detailů.

Obě místa, jak Enjoy coffee, tak Koun jsou místa insta friendly, wifi friendly 🙂 V obou najdete wifi, takže pro místní i ty, co jsou v Bratislavě pracovně, místo ke schování.

A jaká byla zbylá část naší procházky po Bratislavě? Já osobně jsem chtěla na Hviezdoslavovo náměstí. Pamatuju si tam totiž velké houpačky, které nejsou jen pro děti a když už jdete ze zmrzlinárny plné obláčků, v dětském světe už vlastně jste. Proč tedy nejít ještě dál. Endorfiny, dobrá nálada, ono je to fajn.

Co mě ale ještě zaujalo byly deštníky. Ne, v suvenýrech nebyly, visely nad námi. To by nebylo tak nestandardní, přeci jen street art s nimi pracuje poměrně často. Ty, co jsme ale našli my, zobrazovaly tradiční křížkovou krajku a tu nádhera připravila Galéria Nedbalka. Under my Umbrella, ella, ella … Ella ani žiadna iná neodolá a urobí si tu fotku … Doprovodný text tabule s #nedbalkaumrellastreet Já dala fotku jen deštníků.

Takže kdy zase v Bratislavě? Máte i vy nějaký tip jaké místo bych tam neměla minout? Budu ráda ♥

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *