J. W. Goethe – Milovat …

17.4.2017

Milovat a milován býti, je největší štěstí na světě. J. W. Goethe

Tenhle citát ve mně rezonuje, mám ho ráda. Když jsem se tak probírala razítky na Velikonoce a narazila na tohle razítko, něco jsem si vymyslet musela. A vzniklo narozeninové přání. Seznam toho, co jsem potřebovala tentokrát zas tak dlouhý není. Spíš jsem se zastavila u formátu přání, se kterým jsem si vyhrála, a čas jsem strávila také na vybarvování růží. Představovala jsem si klasické ženské jemné přání, takže růže jsem vybrala naprosto zištně. Takže, hurá na to. Připravila jsem si akvarelový papír, rýhovací podložku, razítko růže, razítko se sloganem a razítko s narozeninovým přání. Dále akvarelový fix se štětcovým hrotem Clean Color Real Brush v odstínu 082, PURPLE, permanetní inkoust Archival v černé barvě a malé nůžky.

Nejprve si musíme připravit akvarelový papír vhodného rozměru. Jelikož mám rýhovací podložku v palcích, pracuji s nimi, ale uvedu vždy i rozměr v cm. Přání je skládané a má 3 části, každá z nich je široká 3 a 1/3 palce (cca 8,2 cm), celková délka je tak 9 a 3/4 palce (cca 24,6 cm). Výšku jsem nastavila na 6 palců (cca 15,1 cm). Když mám správný rozměr, pomocí rýhovací podložky můžu připravit finální podobu základu přání. Při rozložení má finální podoba vypadat jako trojúhelník, přičemž přední strana přání bude nejmenší. Budeme tedy muset ještě trochu řezat. Jak, to asi nejlépe ukáže níže uvedené schéma. Na schéma jsem uvedla palce, cm zde v textu. Dle schématu také přání na hranách ohněte. Šipky ukazují v jakém směru se přání bude zavírat, ohyby jdou tedy proti sobě.

Formát máme připravený, můžeme si tedy připravit razítko růže. Razítko tiskneme podél nejdelší strany pomyslného trojúhelníku, Pokud chceme, aby se jednotlivé květy překrývaly a vypadlo to realisticky, uděláme následující. Připravíme si jeden otisk na klasický papír. Ten si vystřihneme a použijeme ho jako masku. Vrátíme se k našemu základu přání. Natiskneme růži, pomocí vashi pásky přes tento otisk nalepíme vystřiženou růži, a uděláme další otisk, který bude tu první překrývat. Jakmile sundáme pomocnou masku, druhý otisk růže je schovaný za tou první. Takto si můžete s otisk hrát. Jakmile máme připravenou celou řadu růží, poskládejte ho do finální podoby. Vidíte? Prostřední strana se nám teď zavřela dovnitř. Otisky tedy opatříme i zadní stranu prostřední části základu. Tak budou růžičky na všech viditelných místech, kde je chceme mít.

Pak se můžeme trochu vrátit do dětských let a začít s vybarvováním. Použila jsem jen jeden odstín, již zmíněný fix v tónu PURPLE. Díky tomu, že jde o akvarelový fix, bohatě si s jedním odstínem vystačíme. Pomocí vodního štětce, kterým na fix aplikujeme potřebné mnořství vody, si hrajeme s dalšími odstíny a vybarvíme tak postupně všechny růžičky. Zkuste si jich nejprve pár vedle, ať vidíte jak se s barvami pracuje. Je to trochu věda, ale proč se neučit, učím se i já 🙂 Všechny růžičky je třeba vždy pečlivě zasušit horkovzdušnou pistolí, opatrně lze i fénem. Jakmile máme růžičky zasušené, připravíme si malé nůžtičky a po obvodu růžičky obstřihneme. Teď už nezbývá než tisknout. Citát od J. W. Goethe jsem natiskla na titulní stránku. Uvnitř přání je přání všeho nejlepšího k narozeninám a samozřejmě i dostatek místa na osobní vzkaz od darujícího. Na akvarelovém papíře se mi v tomto případě celý výsledek líbí víc. Akvarelový papír má přijemnou strukturu a není tolik bělený, což se mi tentokrát hodí. Co myslíte vy?

Tohle přání sice zatím nemá svého majitele, ale myslím, že se brzy najde.

Krásné narozeniny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *