Hody hody doprovody…

15.4.2017

V posledním příspěvku z Úhonické Velikonoční stodoly jsem Vám slíbila, že se v následujících článcích podíváme na některá z těch přání, která jste u mně mohli najít. A tady je první várka. Jak se tvoří s velikonočním kitem? Jedním slovem báječně. Kdo neví, co je to ten kit, jde o sadu různých scrapbookových materiálů těmaticky zaměřených. Takže papíry, chipboardy, kytičky, stuhy, kamínky apod. Už jste se u mně setkali s tvořením z Valentýnského kitu, dnes je to kit samozřejmě velikonoční. Ten můj je z oblíbené zahrádky Paper Garden a najdete ho zde. Připravila jsem kolekci 5ti přání a kit takříkajíc padl za vlast. Nebála bych se však říct, že se ctí 🙂

Celá kolekce je složená z papírů Easter Greetings. Na první přání jsem použila modře laděný papír a vzhledem k jejich něžnému nádechu jsem měla jasno v tom, že v této kolikci se bude ničit. Ničit ničičem papíru samozřejmě 🙂 Připravila jsem si základ přání o velikosti 13,5 x 13,5 cm, stejně jako i na zbývající 4 přání. Papír jsem si řízla na rozměr 13 x 13 cm a okraje opatrně poničila. Přání je řekněme centrované. Do středu přání jsem 3D páskou přilepila žlutou rozetku a na ní naprosto kouzelný chipboard králíčka obklopeného vajíčky a květinkami. Na bílou čtvrtku jsem si natiskla cedulkový nápis veselé Velikonoce, který jsem vystřihla, vytlačila dírku a růžovým voskovaným provázkem jsem na mašličku přivázala k jedné z kytiček na chipboardu. Ve stejném odstínu růžové barvy jsem si vyřízla na big shotu motýlka a přilepila ho na opačnou stranu chipboardu. Tímto umístěním jsem snad dosáhla vyváženosti kompozice. Tedy alespoň myslím 🙂 Cedulku s nápisem jsem nakonec podlepila také 3D páskou, aby držela na místě, kde ji chci a zároveň byl zachován 3D efekt. Podél cedulky jsem naaranžovala kvítky v barvě, tedy žluté, světlounce modré a bílé. Krásně korespondují s designam papíru, který jsem uřízla tak, že v této části papíru jsou také modroučké kvítky. No a ankonec jsem doplnila několika samolepícími perličkami. Teď ještě doplnit 3D čtverečky do každého rohu a přilepit na připravený základ přání. Do vnitřní části jsem nalepila oboustrannou lepící páskou dva proužky papíru stejné kolekce a natiskla klasikou velikonoční básničku. Hody hody doprovody …

Druhé přání je laděné do žlutých barev. Tentokát jsem použila dva papíry jako podklad. Větší o rozměru 13 x 13 cm, menší o rozměru 12 x 12 cm. Oba jsem poničila ničičem. Spodní papír je proužkovaný, vrchní tmavě žlutý, zatím je ks obě nelepím, protože chci použít hřebíček, který musím prorazít vrchním papírem. To však až za chvíli. Žlutá rozetka vyhrála i tady, umístila jsem jí do levé spodní části. Jen částečně jsem přes ní umístila chipboard ve tvaru vajíčka, pod který jsem z levé strany zasunula ještě hnědé strakaté pírko. Spodní část jsem vajíčka jsem nazdobila kombinací větších i menších kvítků v bílé barvě a přidala jeden tyrkysový třešňový květ. Ve stejné barvě jsem si vybrala právě i zmiňovaný hřebíček, který jsem přiložila ke zdobení chipboardového vajíčka. Prorazit papírem a z druhé strany ohnout pacičky. Teď už můžeme oba papíry spojit 3D páskou přilepenou v jednotlivých rozích. Samozřejmě jsem nezapomněla na razítko s přáním veselých Velikonoc. To jsem natisklana bílou čtvrtku, ořízla na potřebnou velikost, poničila ničičem a nalepila 3D páskou do pravého horního rohu. No a to je ta chvíle, kdy opět 3D páskou v rozích celého našeho výtvoru přilepíme vše na bílý základ přání. I tentokrát máme nazdobenou vnitřní stranu přání proužky papírů z kolekce a velikonoční básničkou.

Že chceme víc žluté barvy? Samozřejmě, k jaru prostě patří, takže i 3 přání se s ní kamarádí. Zase jsem použila dva papíry jako podklad, ořízla jsem je na stejné rozměry jako u předchozího. Vrcní papír je stejný žlutý a znovu jsem ničila okraje ničičem. Spodní papír je tentokrát s jemným vzorem levandule, zakomponujeme tedy i fialovou barvu. Oba papíry k sobě můžeme 3D čtverečky přilpit už nyní, budeme jen dozdobovat. S použitím fialové barvy jsem sáhla po tmavě fialové rozetce a nalepila ji 3D páskou do levého spodního rohu. Na ní jsem opatrně přilepila smotek žlutého sisalu a přes něj chipboard bajíčka s krásnou krajkou. Kombinaci větších i menších kvítků ve žluté, fialové i bílé barvě  jsem směřovala do levého horního rohu a tak, aby navazovala na kompozi ve spodní části přání. Pro tuto kompozici jsem si vybrala znovu cedulkové razítko s přáním veselých velikonoc a voskovaným provázkem v růžové barvě jsem ho přivázala k chipboardu. Cedulka je i tenotkrát ještě podlepená 3D páskou. Nezapomenou na perličky 🙂 Kombinace žluých tónů je pomyslnou třešničkou na dortu. Uvnitř je samozřejmě básnička a dozdobení, aby přání nebylo smutné.

Jestli jste dočetli až sem, mám z vás radost. Čtvrté a předpodlení přání je také čtvercové, tedy rozměry se nám opakují. Takže připravit 2 čtverce papíru jako podkladové, poničit ničičem, přilepit 3D páskou k sobě. To už známe 🙂 Co dál? Pro tohle přání jsem si vybrala část papíru s obrázkem dvou malých holčiček jak z pohádky. Mají náruč plnou kuřátek a řekněte mi, co jiného by bylo více velikonoční? Správně, nic, takže jen doladíme malou kompozicí kvítků, mašličky ze stuhy a sisalu. Tu jsem umístila do levé horní části. Hned vedle jsem nalepila chipboard s nápisem Veselé Velikonoce a i tentokrát doplnila samolepící perličky ve žlutých tónech. Opravdu není třeba víc, v tomto případě za nás hlavní práci odvedl zvolený papír. Jeho kombinaci jsem doplnila i dovnitř přání k básničce.

Tak když máme ta kuřátka na obrázku, pojďme je vytáhnout i trochu víc dopopředí. Velikonoční kit obsahuje i sadu tří chipboardových kuřátek. A hezky od nejmenšího po největší. Všechny použijeme. Poslední přání, které Vám dnes ukážu tak trochu kuřátkově procupitáme. Základem je i tenotkrát kombinace 2 papírů. Jejich rozměry jsou stejné jako u předchozích přání, u tohoto zas zase chvíli počkáme s přilepením k sobě. Spodní papír je světlejší, horní papír je proužkovaný. Už jsme ho použili i výše jak jeden ze spodních papírů. Oba papíry si poničíme na okrajích a připravíme si kousek tyrkysové stužky z kitu. Přes proužkovaný papír ji přiložíme do spodní třetiny celého přání ana zadní straně papíru zafixujeme oboustrannou páskou. Teď se vrátíme ke žluté rozetce. Tu jsem nalepila přes stužku na její pravou část. Přilepila jsem smotek žlutého sisalu a doplnila 3 kvítky v kombinaci bílé a tyrkysové barvy. Vybrala jsem si také perleťový hřebíček, opatrně udělala pod nalepenými kvítky dirku a vložila hřebíček. Z druhé strany jsem ohnula pacičky k zafixování. K chipboardových kuřátek jsem si vybrala to největí a nejměnší a nalepila je zhruba na úroveň stužky. Přání Veselých Velikonoc zajistil také chipboard nalepený v levé horní části. Prostřední kuřátko najdete uvnitř přání na ladících proužcích papírů přilepených oboustrannou lepící páskou. Hlásí velikonoční koledu.

Tak to je první kolekce. Doufám, že si Velikonoce příjemně užíváte a snad nám ještě vykoukne to včerejší sluníčko.

A teď hurá na to pečení 🙂

 

 

 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *