Dárkový set krabice a obálky

19.4.2017

Dnes pro Vás mám set, ve kterém se mi skloubilo hned několik emocí. Měla jsem z něj strach, protože zadavatel byl architekt, takže přesnost. Mám z něj neuvěřitelnou radost, protože se mi moc líbí. Jsem na sebe hrdá, protože vnitřek pro mě nebyl jednoduchý. Ale je tu a já se nemůžu dočkat až Vám ho ukážu, takže odkládám i nezbytný přednávštěvní úklid 🙂

Měla jsem vytvořit krabičku, která bude uvnitř připravená na to, aby se do ní vložil dost speciální stříbrný angličák. Takovou VIP postýlku vytvořenou tak, aby se autíčko nehnulo a nevypadlo. A musím říct, že tohle autíčko si rozhodně VIP postýlku zaslouží. Dostala jsem opravdu krásný nákres, co se týče požadavků na podobu krabičky, takže rozměry následující. Dno krabičky má 20 x 12 cm, výšku spodního dílu jsem nastavila na 6 cm. Angličák má 7,5 cm x 3,5 cm, prostor na něj jsem tak o něco málo zvětšila, aby se dal pohodlně vyjmout. Aby se přeci jen nehnul, bylo ještě „vyloženo“ víko polystyrenovou deskou, ale k tomu se dostaneme.

Krabice je tvořena celá z kartonu potaženého papírem. Karton jsem si nařezala následovně:

Spodní část: obdélník 20 x 12 cm, 2 ks 6 x 20 cm, 2 ks 6 x 12 cm

Víko: 20,7 x 12,7 cm, 2 ks 3,5 x 20,7 cm, 2 ks 3,5 x 12,7 cm

Požadavkem byla také šedá kombinace a ideálně strukturovaný papír. Všechno máme 🙂 Skoro bych řekla, že už mám doma takový malý obchod 🙂 Spodní část krabice je ve světle šedé barvě. Na tento papír o rozměru 30 x 30 cm jsem umístila dno krabice (20 x 12 cm) a kartony, které budou tvořit delší strany krabice 6 x 20 cm. Na papír jsem je přilepila kartony oboustrannou lepící páskou. Jednotlivé kusy kartonu jsou od sebe vzdálené cca 3 mm. Knihařskou kostí jsem na rýhovací podložce projela místa, kde budu papír ohýbat. Díky použití oboustranné lepící pásky, kterou jsem nejprve na karton přilepila i z vrchu, jsem všechny kraje pečlivě ohnula a přilepila. Na vnitřní stranu jsem si připravila jednobarevný papír ladící se vzorem a nalepila ho tak, aby byly i na vnitřních okrajích vidět vzorovaný papír přecházející z ohybů. Opatrně jsem v ohybech ohnula a spodní část krabice se začala rýsovat. Menší kartony jsem také polepila dekoračním papírem. Přesahy jsem opět knihařskou kostí připravila k ohnutí, opatřila oboustrannou lepící páskou a vlepila na své místo. Pozor na přesnost, aby výsledek vypadal tak, jak chcete. Obzvlášť, když tvoříte dílo pro architekta 😀 To stejné uděláme samozřejmě i na opačné straně a máme spodní část krabice. Jenže mi máme tentokrát komplkovanější spodní díl. Jdeme na jeho vnitřní část. Ta je tvořena opět kartonem o rozměre lehce menším než je samotné dno, to abysme ho mohli dovnitř vložit. Připravila jsem si tedy karton o velikosti 19,8 x 11,8 cm. Na karton jsem si narýsovala střed a prostor pro angličáka. Ten jsem následně opatrně vyřízla. Následovalo polepení kartonu černým papírem a vyříznutí otvoru i v něm. Pomocí menších kousků kartonu, opět polepených černým papírem, jsem dotvořila prostor pro autíčko. No, koncentrace to byla veliká 🙂 Abych celý tento vnitřní celek dostala do potřebné výšky, ze spodní strany jsem na něj přilepila 4 korkové špunty. Špunty jsem také podepřela vytvořený prostor, aby nám to nedopadlo tak, že vložíme angličákaa ten se propadne. Po vložení celku do krabice jsem se snažila opatrně strany zafixovat jeste lepidlem ke stěnám krabice.

A můžeme na horní díl 🙂 Ten je tvořen tmavším odstínem šedé barvy, tentokrát jde o více strukturovaný papír, tzv. Colorcore a ten má tendence se v ohybech lámat, respektive odkryje se Vám jeho vnitřní struktura, která je bílá. Nevylekejte se, to k tomuto papíru zkrátka patří. Při tvorbě víka postupujete stajně jako u spodního dílu, jen máte lehce jiné rozměry, které jsem uvedla výše. Jelikož jsem ale věděla, že víko bude mít ještě výstelku v podobě polystyrenové desky, neslepila jsem hned všechny strany. Desku v opět o něco menším rozměru jsem potáhla světle šedým papírem, stejným jakým jsem řešila vnitřek víka, desku opatřila oboustrannou lepící páskou a vložila do víka. Teprve pak jsem desku pomyslně do víka zavřela a tím se vše slepilo. A je to tady, máme hotovou krabici.

Ke krabici jsem připravila i dárkovou obálku na poukaz do letecké školy. Velikost obálky je o něco větší než jindy, bylo třeba respektovat velikost voucheru a nestačila tak klasická čtvrtka velikosti A4, musela jsem sáhnout po větší velikosti. Obálka má tedy rozměry cca 12 x 22 cm. Postup k jejímu vytvoření je Vám už dobře známý z předchozích projektů, Zvolený rozměr čtvrtky pomocí rýhovací podložky rozdělíme na 3 části a ohneme do tvaru obálky. Na spodní části spojíme tenkými proužky oboutranné lepící pásky. Spodní i vrchní část jsem olepila stejnými papíry použitými pro tvorbu krabice. Jako malou perličku jsem do krabice připravila i ladící kartičku pro osobní věnování. Požadavkem bylo také nezdobit. Malé letadélko se nakonec ale líbilo a když už máme obálku s voucherem do leteké školy, přistálo jedno letadélko i na obálku 🙂

A to je vše 🙂 Já mám velkou radost, že celý set se líbí, líbí se i mně 😉

 

 

 

4 komentářů

 1. Jana Locker 20.4.2017 v 7:43

  Já hluboce smekám nad čistotou a dokonalým zpracováním. ÚŽASNÉ!!!

  Odpovědět

  1. Moc Vám děkuji, vážím si toho 🙂

   Odpovědět

 2. Jana Locker 20.4.2017 v 11:29

  Hluboce se skláním nad čistotou a přecizní práci! ÚŽASNÉ!!!!!

  Odpovědět

  1. Mám velkou radost a děkuji 🙂

   Odpovědět

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *