Brzy se uzdrav

20.2.2017

Minulý týden jsem byla požádána o přání k brzkému uzdravení, aby dotyčná, Eva, věděla, že na ní její rodina myslí. Mně samozřejmě také moc mrzí její zranění, i já jí přeji brzké uzdravení a doufám, že jí přání od rodiny potěší. Eva má ráda želvičky, tak jsem se vydala tímto směrem. A jelikož je Eva v Americe, přání je v angličtině a je další z řady těch, co putují za moře.

No a jelikož nemám ráda nudu, chtěla jsem zkusit zase něco speciálního. Maminka Evy mi vložila do rukou důvěru už několikrát, bude tak ode mě mít i tentokrát něco malinko jiného. Idea byla kapsička, ale něco jiného než obálka. Spíš taková kapsa a hezky na mašli, aby nebyla tolik předvídatelná. Tentokrát jsem nelepila, už nějakou dobu mě svrbí prsty, abych vytáhla šicí stroj, ale času je málo, tak jsem šicí stroj zakomponovala do tohoto projektu.

Na kapsu a přání umístěné dovnitř jsem potřebovala 2 klasické čtvrtky. První z nich jsem ořízla na rozměr 24 x 16 cm. 16 cm je výška kapsy, a přehnutím čtvrtky vznikne 12 cm jako délka kapsy. Na vnitřní kartu jsem si připravila čtvrtku s rozměrem 11 x 14 cm. Dostatečně menší rozměr pro pohodlné zasunutí karty do kapsy. Vzhledem k mému úmyslu sešít kraje kapsy za pomocí šicího stroje je třeba počítat s úbytkem prostoru cca 0,7 cm na obou stranách kapsy. Šití ale teprve přijde.

Nejprve jsem se vrhla na zdobení karty. Pro milovníka želviček jsem tu měla papír přímo dokonalý. Malé zelené želvičky po celém papíře. Je z dětské sady Fine and Dandy od Lori Whitlock. Papír jsem si ořízla opět na o něco menší rozměr než je karta samotná. No jo, papír krásný, želvičky rozkošné, ale co dál s takovým papírem, když nejde o dětskou záležitost? Na kartičku jsem chtěla umístit samozřejmě nějaký text a tentokrát jsem rovnou šáhla po našem starém psacím stroji. Starším než já. Páska nezklamala, já se samozřejmě bála překlepu, ale povedlo se. Trochu mi to připomnělo dobu, kdy jsem si jako malá hrála na školu, připadala jsem si najednou strašně dospělácky 🙂

Nápis jsem se rozhodla po vzoru sešití kapsy na přání ke kartě přišít také. Umístila jsem se ho do spodní části, ale zbývala vrchní část karty. Rozhodla jsem se do papíru vyříznout srdce, to odhalí bílou část čtvrtky, a z této části udělat jakési okénko. A tady jsem musela zapátrat na internetu. Má scrapová výbava bohužel neobsahuje krásnou roztomilou želvičku, které bych mohla přilepit hýbací očka. Tu jsem na šla na internetu a posloužila barevná tiskárna. V tuhle chvíli už jsem celý želvičkový papír mohla opatřit oboustrannou lepící páskou a nalepit na kartu. Stejně tak jsem přilepila a kartičku s nápisem: „I wish I could take your pain away! Get well soon, Evča.“ Kartička bude už za chvíli zajištěna jehlou šicího stroje. Vrchní část želvičky, kterou jsem si před tím vystřihla a nechala jí lehký bílý okraj, jsem podlepila od krku k hlavičce 3D páskou tak, aby opticky vystoupila její hlavička ven více než nožičky, které jsem zasunula lehce do vyříznutého srdce. S těmi přilepenými očky je kouzelná.

Na kapsu jsem použila samozřejmě také želvičkový papír, a výřez srdce, také se želvičkami, který mi zbyl z karty. Pruh 5 x 15 cm jsem umístila do levé části finální podoby kapsy a z části ji podložila zelenou stužkou. Kapsu ještě nemáme sešitou, takže jsem stužku založila dovnitř kapsy a zajistila jí oboustrannou páskou. Aby kapsa měla mašli, o které jsem na začátku mluvila, připravila jsem si dva další pruhy zelené stuhy a oba přilepila do vnitřní strany kapsy. V horní straně kapsy jsem pomocí raznice ve tvaru kolečka výřez, do kterého nám nakonec hezky zapadne uvázaná mašle. V tuto chvíli jsem oboustrannou páskou přilepila pruh papíru se želvičkami a do horní části nalepila jméno Eva. Maminka si totiž přála na přání její jméno mít. Vybrala jsem červenou, jelikož mi na přání chyběla nějaká ženská barva a také hezky koresponduje se zelenou.

Teď přišla řada na šicí stroj. Nic komplikovaného, prošila jsem obě strany tak, aby byly dostatečně daleko od krajů. A jeden krátký šev na přímo na kartě s přáním. A teťďuž jen doladit. Kapsu jsem dozdobila srdcovým výřezem, ze kterého jsem však raznicí vyrazila ještě jedno menší srdce. Na větším jsem vzniklou díru podlepila bílou čtvrtkou menši jsem použila na jeden stejný bílý výřez, lehce posunutý a podlepený 3D páskou. Obě jsem nalepila a doplnila zlatým kartonovým výsekem ve tvaru srdce. O něco větší zlatý kartový výsek srdíčka jsem nalepila i na kartu, přímo nad text a zde ještě doplnila dvě zelené enamelky. Případný osobní vzkaz může rodina Evě napsat na zadní stranu karty, která zůstala prázdná.

Kartu zasunout do kapsy, uvázat mašli a je hotovo.

Přeji brzké uzdravení.

 

2 komentářů

  1. Přání je opravdu nádherné a originální
    Určitě udělá velkou radost a Erice moc děkuji,je moc šikovná

    Odpovědět

    1. Moc Vám děkuji a jsem ráda, že se líbí 🙂

      Odpovědět

Napsat reakci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *