Šité album z karantény

14.4.2020

Šití roušek máme za sebou. Spousta z nás je ale stále doma a spousta z nás má doma i své ratolesti. Zažíváme všichni něco nového s čím je třeba se nějak poprat. Tvořit nemusí teď jít tak samo jako jindy … teda, mně to tak snadno nejde, ale šicí stroj a střídání nití mě tentokrát inspirovalo k šitému albu, které bude na takové téma, které ve své knihovně zaručeně ještě nemáme nikdo. Žádné číslo roku, žádné tématické narozeninové album. Uděláme si album s tématem Naše jaro, karanténa a Velikonoce. Tomuhle názvu ani připisovat rok nemusíme, budeme si ho pamatovat určitě všichni.

Myslím, že trochu lehkosti potřebuje teď každý z nás, nezlobte se proto na mě, že trochu ubírám na vážnosti.
Už máte v pracovně jarní kolekci Four Seasons od Piatek 13? Je plná pastelových barev, takže jarní tvoření je přesně to, pro co tuhle kolekci potřebujete. Milujete pastelové barvy? I v tom vám kolekce splní vaše představy.

Nejprve ale k technice. Z papírů jsem si nařezala 8 ks papírů 30 x 14 cm. Rýhovačkou jsem je rozdělila na 3 části a krajní z nich jsem ořízla ozdobnou šablonou na big shotu. Jednou na pravé straně, jednou na levé straně. Roztřídila jsem si papíry na 4 „knížky“ a každou z nich uprostřed prošila na šicím stroji.

Kolekce je doplněná také různými variantami visaček a výseků. Použila jsem textové visačky, papírové výseky ve tvaru vlajek a velkou parádu udělaly také textové samolepky.

K dodekorování jsem použila také mix provázku, krajek, enamelek ve tvaru puntíků a nějaké ty svorky různých tvarů. Použila jsem také, sem tam, klasickou malou sešívačku.

Když jsem měla knížky nazdobené, připravila jsem si obal, který celé album uzavře a k němu každou knížku, tentokrát ručně, také přišila. Hřbet alba jsem ozdobila, abych schovala viditelné švy. Celé album se zavírá pomocí magnetku a převázané je stuhou. A je hotovo.

Zvládejte dál karanténu jak to půjde, snad už nebude dlouho trvat. A pokud jste se na nějaké album vrhli, ráda se pokochám, pošlete 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *