Den Matek a srdcové přání

29.4.2017

Den Matek se nám blíží a už příští neděle budet ta druhá květnová. Já si dnes jedno přání připravila na tento květnový svátek. Květen je měsíc plný květů a vůní a energie, bylo tak jasné, že v mém projektu bude spousta kytiček a kvítků rozkvétat. Všechna kvítka jsou z mé oblíbené zahrádky Paper garden.

Tak hurá na to. Na základ jsem použila dobře známý čtvercový základ o velikosti 13,5 x 13,5 cm. Abych dosáhla základu ve tvaru srdce, použila jsem vyřezávací šablonu stejného tvaru, položila ji na již ohnutý základ přání a to tak, aby vrchní část srdce, tedy dva oboučky, byly lehce nad úrovní hrany, v němž se základ přání ohýbá. Tím dosáhnete základu ve tvaru, který si zvolíte. Výsledné srdíčko je samozřejmě menší, ikdyž jsem použila to největší srdce ze sady, rozměr je cca 11 cm na šířku a 10 cm na výšku. Ale tvar srdce si jistě přání ke Dni Matek zaslouží, že?

Vybrala jsem si kombinaci dvou papírů, a to jemný květinový vzor papíru z kolekce Beautiful Flowers od STUDIOLIGHT a pro pdklad jednobarevný strukturovaný papír z kolekce Struktura Vinatege 1 od společnosti URSUS v lila tónu. Tuto jemnou paletu mám moc ráda a nejen na Den Matek se mi vemi hodí. Chtěla jsem, aby přání bylo tak trochu v duchu stylu shabby chic, svou roli tak dostal i ničič papíru. Z lila papíru jsem si vyřízla srdce stejného rozměru jako základ přání a jeho okraje poničila ničičem papíru. Kdo čte můj blog, ví, že ten je u mně také velmi oblíbený. Výřez srdce jsem následně pomocí 3D pásky přilepila na základ přání. Na další vrstvu jsem potřebovala o něco menší srdce, bohužel šablona z mé sady následující po největším srdci, byla až moc malá. Proto jsem použila stejně vekou šablonu jakou lila papíru a můžkami o něco zmenšila. Přesnost tvaru zde není až tak 100% důležitá, a to právě proto, že použime i na tuto vrstvu přání ničič papírů. Poničené srdce jsem opět 3D páskou nalepila na náš základ. A teď nastává ta krásná část zdobení.

Připravila jsem si výřez nápisu „love“, pro který jsem použila stjený lila papír, který máme jako podkladový na přání. Výřez jsem přilepila tekutým lepidlem do spodní části srdce. Květinovou výzdobu jsem umístila levé části srdce. Než jsem ale začala sázet kytičky, přilepila jsem do těchto míst smetanovou bavlněnou krajku. Krajku jsem přeložila a lehce nařasila. K základu jsem jí připevnila oboustrannou lepící páskou. Jako centrální květ jsem si vybrala růžovou lilii. Kolem ní jsem umístila několik třešňových květů, růží a poupat. Mezi květy jsem také přidala několik tyčinek s barevnými kuličkami na jejich koncích. Upřímně neznám jejich přesný název, ty své, ve žluté a fialové barvě, jsem koupila v obchodě Stoklasa. No a teď přišla chvíle na to, usednout k počítači.

Text, který jsem na přání zvolila, jsem napsala na počítači. Použila jsem krásný font Notera, myslím, že výběr se povedl. Do tiskárny jsem si vložila transparentní papí a vytiskla text: „S láskou ke Dni matek“. Úmyslně tam najdete malé písmenko „M“. Mně se tam zkrátka velké „M“ nelíbilo. Snad mi za to nikdo neutrhne hlavu. Text jsem si ořízla do obdélníčku potřebné velikosti pro mé přání. Zásadní problém je, jak přilepit transparentní papír, když je tedy transparentní. Když jsem se dostala do této situace poprvé, docela jsem se s tím prala. Teď jsme to vyřešila tak, že nápis je lehce zasunut pod použité květinky a částečně pod písmenko „l“ nápis „love“.  A právě v místě obloučku písmenka „l“ je ta kapička lepidla. To by myslím, šlo, ne? No a máme hotovo. A nebo ne?


Jasně, že ne. Vnitřní část přání nezůstane opomenuta. Vzhledem k velikosti přání, jsem to ale nechtěla přehánět. Vraťme se do momentu, kdy jsme si vyřízli srdce z papíru z kolekce Beautiful Flowers. Na papíře, který mi po vyříznutí srdce zůstal, jsem jen o trochu posunula šablonu doleva a znovu projela big shotem. Tím jsem získala jakýsi měsíček stejného tvaru jako je základ přání, aniž bychom museli komplikovaně vyměřovat. Tento měsíček jsem podlepila oboustrannou lepící páskou a přilepila dovnitř přání. No a teď již je ta chvíle, kdy můžeme říci hotovo, napsat vzkaz a předávat.

Všem maminkám krásný Den Matek. Každá z Vás je milována

 

 

 

 

 

Napsat reakci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *